День народженя Кобзаря у бібліотеці ім. К.І. Чуковського

Опубликовано 10 Мар 2016

SAM_5036У кожного народу є свої історичні постаті першої величини. До таких велетнів української національної культури належить і Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, мислитель, громадянин, творець нової української літератури. Вражаюча сила таланту Тараса Шевченка. Надзвичайний талант Шевченка-художника аж ніяк не поступається талантові Шевченка поета, прозаїка і драматурга.

В дитячій бібліотеці ім. К.І. Чуковського провели низку заходів, присвячених великому кобзарю України – Т.Г. Шевченку. Для учнів 1-4 класів школи-садка №71 бібліотекарі підготували поетичний вернісаж «Віршів віночок від Тараса». Діти згадали та прочитали напам’ять вірші Шевченка, відповіли на питання вікторини «Наш Шевченко». Бібліотекарі познайомили читачів з безсмертним «Заповітом» поета. Учні 2-Б та 4-Б класів ЗОШ №21 під час літературної композиції «Краю тихий, краю милий, моя Україно!» зачудовано слухали вірші Тараса про його любу Україну.

Краса рідної природи, завжди була з поетом навіть тоді, коли він був далеко від батьківщини. Довгий час перебуваючи на чужині, в далекому засланні він виливав свої почуття в віршах та малюнках. Наймолодших читачів, вихованців групи № 3 дитячого садка №118 «Ягідка» бібліотекарі запросили в літературну подорож «Тарасові шляхи», на яку дітки прийшли в народному вбранні. Малятам розповіли про дитинство маленького Тарасика та прочитали віршики зі збірки «Закувала зозуленька». Дітлахи підготували гарний український танок «Ой, у лузі калина».

Читачі різного віку прийшли в бібліотеку на вечір поезії «Я так її, я так люблю мою Україну» під час якого звучали уривки з «Кобзаря». Діти розгадували кросворд «Шевченківський віночок», згадали місця в Маріуполі зв’язані з Шевченком, затамувавши подих слухали могутню пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова поета в виконанні хору Григорія Вірьовки.

Літературно-музичну годину «Ти завжди з нами, Тарасе» провели для учнів 6-Б та 7 класів ЗОШ №20. Під час заходів читачі мали можливість познайомитись з книжками з виставки-інсталяціі «Поет — виразник дум народних», де на них з вишитого портрета дивився великий син української землі.

«Народ шукає в геніях себе» — цими словами видатної української поетеси сучасності Ліни Костенко, присвяченими Тарасові Шевченку завершались зустрічі з творчістю поета, вони повною мірою відповідають смислу постаті Великого Кобзаря в житті кожного українця. Тарас Григорович Шевченко був справжнім творцем Української землі. Пам’ятаймо про це!

Наталя Цвєтова

Похожие сообщения