Дітям про Водохреща

Опубликовано 20 Янв 2016

SAM_4302Водохреща — це останнє з 12 свят різдвяно-новорічного циклу. Цього дня Іван Хреститель охрестив у ріці Йордані Ісуса Христа. В старовину вважалося, що вода в цей день стає чарівною, нею умивалися дівчата, щоб бути вродливими, нею лікували хвороби і захищалися від нечистої сили.

Щоб познайомити вихованців групи №2 дитячого садка №118 «Ягідка» (вихователь С.М. Белоглазова) з традиціями цього свята бібліотекарі бібліотеки ім. К.І. Чуковського в рамках проекту «Для вас, ребятишки, полезные книжки» підготували свято «Крещение празднуем Господне». В святково прибраній світлиці дітей гостинно зустріла господиня, яка розповіла їм, що так само, як на Різдво та Щедрий вечір, святкувати починають напередодні. Вечір 18 січня — Голодна кутя. В цей вечір на столі — кутя, узвар і декілька пісних страв.

Після вечері діти «проганяють кутю», стукаючи ложками по столу, по дверях, по воротах, а на подвір’ї спалюють Дідуха, примовляючи: «Іди, кутя, із покутя, а узвар на базар, а Дідух на теплий дух, щоб нам скинути кожух». Цікаво було дізнатись малечі, для чого вранці святять воду та купаються в таку холоднечу в ополонці. А ще в ці дні ворожили на майбутнє. І тут сорока на хвості принесла звістку бабі Ясі — ворожці, що дітям цікаво, як ворожили в давнину. Баба завітала на свято, щоб поворожити малюкам та напророкувати їм долю.

Дітлахам дуже сподобалося ворожіння. Веселе було свято — співали українські пісні, танцювали, «проганяли кутю»,пригощалися смаколиками та грали в народні ігри.

Наталя Цвєтова

Похожие сообщения