История МТВ

Опубликовано 23 Авг 2013

З моменту свого створення «Маріупольське телебачення» позиціонує себе як сімейний телеканал, орієнтований на інтереси різних вікових та соціальних категорій телеглядачів. Генеральний директор телеканалу — Г. Ф. Ліштовний, головний редактор — Н. В. Слющинська.

У зону впевненого прийому МТВ входять м. Маріуполь та прилеглі до нього райони: Новоазовський, Володарський, Волноваський, Першотравневий, Тельманівський, Бердянський, частина Запорізької області.

Історія «Маріупольського телебачення» веде свій відлік з 3 березня 1997 року, коли в міському телеефірі з’явився логотип МТВ. Відбулося це завдяки маріупольській владі, яка вирішила створити в місті муніципальний телеканал. З самого початку на МТВ працювало 15 людей. Дебютом телеканалу стала трансляція блоку новин, що відбулося 5 березня. Перший випуск складався з шести сюжетів та був підготовлений трьома журналістами. Сюжет Ирини Калужинської о Червонім Хресті став першою інформацією, котру канал МТВ подав аудиторії. Новини виходили в ефір два рази на тиждень.

З самого початку студія МТВ знаходилася в будівлі міськвиконкому, потім переїхала на проспект Леніна, 83. Почалася трансляція фільмів, стали з’являтися нові програми. Однією з перших вийшла програма Н. Слющинської «Городской сад», яка існує і до сьогодні під назвою «Галерея». Тоді ж вперше з’явилася в ефірі програма О. Ятчук «Молодіжний канал М+» [18].

У 1997 році телеканал отримав гран-прі на міжнародному конкурсі телепрограм «Украинская перспектива» у м. Ялта за документальний фільм о греках-переселенцях «Судьбы нервущаяся нить», автором якої була Наталія Слющинська.

У 2000 році на МТВ були такі програми:

- Інформаційні: «Події дня» (оперативна інформація про міські події), «Події дня – анонс» (короткий огляд випуску), «Спорт – ревю» (інформація про міські спортивні події).

- Інформаційно-аналітичні: «Події тижня» (підсумковий огляд основних подій тижня, коментарі, проблеми), «Ми і місто» (інтерактивна програма, гострі теми, проблеми), «Є думка» (інтерактивна програма, обговорення теми з різних точок зору), «Новий погляд» (інтерактивна програма, нетрадиційний погляд на звичайні явища, події, героїв).

- Публіцистичні: «Людина та її справа» (портрет людини праці), «За кадром» (спецрепортаж на гостру тему), «Комбатанти» (афганська тема), «Комбінат-шляхи розвитку» (про діяльність підрозділів комбінату ім. Ілліча), «Щоб життя тривало» (військова тематика).

- Просвітницькі: «Юридичне питання» (правові проблеми), «Краєзнавчі записки» (історія рідного краю), «Медичний вісник» (події у сфері міської охорони здоров’я, теленариси про медичних працівників), «Ілліч-фарм представляє…» (інформація про засоби лікування і профілактики різних захворювань), «Наші милі звірятка» (розповіді про тварин, догляд за ними).

- Культурологічні: «Міський сад» (портрет видатних діячів культури і мистецтва Маріуполя), «Улюблений мій палац» (портрет колективів художньої самодіяльності), транслювання концертів, театральних вистав, КВК.

- Дитячі та молодіжні: «Казка на ніч» (для дошкільнят), «Клас» (для молодших школярів), Молодіжний канал «М +» (для підлітків), «Оле-Оле!» (молодіжна спортивна програма).

- Розважальні: «Твій день», «Кухня», «Телевікторина», «Ранок з МТВ».

У 2002 році засновниками телеканалу МТВ стають ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча» та ЗАТ «Ілліч – Сталь». Телеканал переїжджає в нове приміщення на проспекті Нахімова. З’являється нове сучасне обладнання, автомобілі, збільшується кількість нових програм, створюються різні відділи: публіцистичний (програма І. Кальної «Юридический вопрос», «Мы и город»), творчий (програма «Патриот», «Позвоните доктору») та відділ новин.

У 2004 р. на VI міжнародному конкурсі програм регіональних телерадіоорганізацій роботи журналістів МТВ зайняло перше місце в одній з номінацій і Гран-Прі конкурсу, друге місце в регіональному конкурсі серед ЗМІ присудили програмі «Юридичний питання». На III Відкритому фестивалі дитячих та молодіжних програм ЗМІ Донбасу «Жми на REC» перше місце зайняла молодіжна програма «М+». У Відкритому Всеукраїнському фестивалі екранних мистецтв «Кінотур» дипломом визнання відзначено військово-патріотичний цикл «Вклонімося великим тим рокам» (автор Ірина Дудіна), а в 2005 р. ця робота отримала друге місце на Міжнародному телефестивалі «Перемогли разом». Перше місце в номінації «Анімаційний фільм» Відкритого Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв «Кінотур» отримав фільм «Вишнева балада» (автори М. Кошкош і В. Костін). Програма «Патріот» (автор Н. Ікім) тричі ставала лауреатом «Кінотур» і дипломантом конкурсу прикордонних військ України «Смарагдова ліра».

У січні 2005 Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу ЗМІ «За міжетнічну Толерантність» отримав цикл програм «Аз есмь», а програма про маріупольських підпільників «Щоб життя тривало» зайняла третє місце на Міжнародному телефестивалі «Перемогли разом».

У 2007 р. авторська програма І. Калужинської «Не хочу бути нічиїм» зайняла перше місце відразу в двох номінаціях 2-го Всеукраїнського фестивалю «Відкрий Україну». А в 2009 р цей проект був відзначений Дипломом восьмого Київського Міжнародного кінофестивалю документальних фільмів «Кінолітопис 2009».

У 2008 р. авторська програма «В гостях у МТВ-шки» зайняла третє місце на третьому Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну». Третє місце в номінації «Україна спортивна» посіла програма «Пенальті».

По-справжньому зоряним для МТВ став 2010 рік. Перше місце в 2-х номінаціях на 4-му Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну» зайняв телефільм «Мої ювілейні міста», його автор Наталія Ікім нагороджена дипломом «За професійну майстерність та успішне телевізійне втілення Ідеї «Україна: Схід-Захід – разом». Друге місце на 4-му Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну» зайняв фільм-портрет Ірини Калужинської «На долоні у бога» про маріупольського поета Е. Шендрика. Друге місце на 4-му Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну» посіла програма «M+», Ольги Ятчук і отримала спеціальний диплом за участь у П’ятому Міжнародному фестивалі дитячого телебачення. Перше місце на 4-му Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну» в номінації «Україна спортивна» посіла програма «Пенальті».

Програми «Казка на ніч», «tvоя підзарядка», «M+» брали участь у фестивалі дитячого телебачення «Включайся» (м. Москва). Дипломом за участь у Дитячому Телевізійному фестивалі «Дитятко» (м. Харків) відмічені програми «Казка на ніч», «tvоя підзарядка».

Журналісти програми «Юридичне питання» взяли участь у Міжнародних телепроектах на конкурсній основі і отримали дипломи за перемогу в конкурсах серед журналістів на тему «Протидія торгівлі людьми».

У 2011 р. на 5-му Всеукраїнському фестивалі «Відкрий Україну» програма «Крупним планом» про сліпого вчителя Г. Лебей (автор Е. Овчинікова) посіла друге місце в номінації «Незвичайний Сучасник» і третє місце
в номінації «Пошук істинної духовності», а вся творча група програми відзначена дипломом Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна». Також за високу професійну майстерність дипломами фестивалю відзначено авторський проект Н. Слющинської про маріупольських художників «Галерея» і документальний фільм І. Дудіної, що розповідає про ув’язнених жінок фашистських концтаборів «Подорож в минуле»

Неодноразово ТРО «Маріупольське телебачення» нагороджувалося
Грамотами Маріупольської Міської ради, УВС України в Донецькій області, дипломами Всеукраїнських та регіональних телефестивалів.

За допомогу в організації та проведенні VI Чемпіонату світу з пожежно-рятувального спорту «Донецьк -2010» « Маріупольське телебачення» отримало подяку Головного Управління МНС України в Донецькій області.

У програмній політиці МТВ пріоритет віддається освітленню міських подій, соціальним проектам та інтерактивним програмам за участю телеглядачів.

Маріупольське телебачення стало першою в Україну регіональної телекомпанією, що має в своєму арсеналі пересувну телестудію (ПТС).
Використовуючи ПТС, «Маріупольське телебачення» транслює концерти та спортивні змагання міжнародного рівня, народні гуляння та міські свята, має досвід проведення телемостів з іншими містами України. Наприклад, у 2005 році телеміст до Дня комбінату з’єднав між собою в прямому ефірі п’ять українських міст. А програма «Ми і місто», в якій обговорюються злободенні міські проблеми, ведеться на декількох майданчиках, в тому числі пересувна студія може працювати в будь-якій точці міста [18].

Сьогодні в сітці мовлення «Маріупольського телебачення» понад 20 програм власного виробництва. Потокові програми 2011 року:

- Інформаційні: «Події дня. Погода» (оперативна інформація про міські події), «Спортивні підсумки», «Кримінал» (інформація про кримінальні події), «Події тижня» (підсумковий огляд основних подій тижня, коментарі, журналістські розслідування), «Ми і місто» (інтерактивна програма за участю депутатів міськради, гострі теми, проблеми), «За кадром».

- Публіцистичні: «Патріот» (афганська тема), «Не хочу бути нічиїм» (соціальний проект про дітей-сиріт Маріуполя).

- Просвітницькі: «Юридичне питання» (правові проблеми, коментарі юристів), «Зателефонуйте доктору» (інтерактивна програма за участю фахівців-медиків).

- Торговельний огляд: «Те, що треба» (реклама продукції та послуг УГХТ).

- Спортивні програми: «Пенальті» (про футболістів ФК «Іллічівець).

- Культурологічні: «Галерея» (портрети видатних діячів культури і мистецтва Маріуполя), «Репетиція» (об аматорських художніх колективах міста і селищ), «Кіносвіт» (розповідь про фільми та акторів), «Крупним планом» (портрет сучасника), «По сторінках міського альбому» (о старовинних будівлях Маріуполя), «Відлуння» (про місцевих поетів), Концерти колективів Палацу металургів, Трансляція футбольних матчів (трансляція в прямому ефірі).

- Дитячі та молодіжні: «Казка на ніч» (для дошкільнят), Конкурсні телепроекти, «В гостях у МТВ-шки» (для дошкільнят і молодших школярів), «Тівішкіни мультяшки», Молодіжний канал «М+» (інтерактивна програма в прямому ефірі для підлітків і молоді), «Твоя підзарядка» (молодіжна спортивна програма).

- Розважальні: «Твій день», Пряма трансляція концертів, свят, народних гулянь.

У творчому багажі «Маріупольського телебачення» – цикл документальних фільмів про Велику Вітчизняну війну, заснований на місцевому матеріалі і унікальних архівний кадрах (автор І. Дудіна).
Виходять в ефірі МТВ і циклові програми, підготовлені управлінням корпоративних комунікацій ММК ім. Ілліча «Покоління І», «Людина та її справа», «Комбінат ім. Ілліча – шляхи розвитку», «Портрет без глянцю».

Сьогодні МТВ є ефективно діючим міським телеканалом, з професійним штатом співробітників і сучасним технічним арсеналом: вісім камер, дві студії, чотири апаратних та одна пересувна станція. Телеканал має цифрову базу ефірної апаратури. Все це дозволяє випускати в ефір продукцію високої якості.

Похожие сообщения

Оставить комментарий