Літературно-музичне свято «Соборність українського духу»

Опубликовано 22 Янв 2016

DSCF4204Колектив дитячої бібліотеки ім. І.Я. Франка, викладачі та учні музичної школи №2 провели для учнів 6 класу середньої школи №42 (класний керівник Тетяна Юріївна Козачок) літературно-музичне свято «Соборність українського духу».

Бібліотекарі познайомили шестикласників з історією свята Дня Соборності України. Нашій державі судилося виникнути на перехресті давніх шляхів між Заходом і Сходом – шляхів торгівельних, переселенських, культурних. Мальовнича природа, багаті ґрунти, працьовиті, талановиті люди… Народ держався своїх звичаїв і мови, співав свої пісні, освічені представники української громади викладали свої почуття у влучних словах, що промовляли до розуму, до душі земляків. Але упродовж усього останнього тисячоліття наддніпрянські та прикарпатські землі постійно вели криваву боротьбу за свої національні інтереси, за свою державу.

І тільки ХХ століття об’єднало нас в єдину багатонаціональну державу. Акт злуки був проголошений 22 січня 1919 року в Києві, на Софійському майдані. І хоч тоді він був тільки декларативним, ідея соборності продовжувала жити. З 1991 року Україна вільна, єдина, незалежна країна. Ми гідні нащадки наших пращурів, і довести це можна лише працею в ім’я святої пам’яті борців за волю України, за добробут нашого і наступних поколінь.

Нова епоха посилає нові виклики, тому в ХХІ столітті нам потрібна сильна і неподільна українська держава, потрібна злагода і порозуміння між усіма народами України, її ближніми і дальніми сусідами.

Це добре зрозуміли наші читачі, від яких ми почули вірші О. Олеся, І. Франка, В. Самійленка, В. Сосюри про Україну, її волю, свободу, незалежність.

На святі, яке зміцнювало почуття патріотизму у дітей, були присутні представники КСН «Машинобудівник», лунала чудова українська музика у виконанні учнів музичної школи №2.

Любов Носик

Похожие сообщения