Співдружності художників «Маріуполь-87» виповнюється 30-років

Опубликовано 19 Сен 2017

IMG_20170915_140146В цьому році виповнюється 30 років з дня утворення групи художників «Маріуполь-87», яка своєю творчістю свого часу змінила живопис нашого міста.

В кінці 80-х років минулого століття в СРСР почався період перебудови, гласності і демократизації. У Маріуполі бажання змін призвело до акцій з перейменування міста Жданова в Маріуполь. Це сформувало нову творчу атмосферу в мистецькому житті міста, і частина найяскравіших і найталановитіших художників об’єдналася в творчу групу. Ініціаторами створення групи були Анатолій Манохин, Володимир Харакоз, Володимир Миски-Оглу, Сергій Бараннік, Олександр Бондаренко та Василь Чапні. Їх об’єднав інтерес до заново «відкритого» авангарду початку ХХ століття, який був практично заборонений в СРСР, і у них було бажання змінити домінуючий тоді в живописі соцреалізм, який не відповідав потребам нового часу.

Перша виставка групи пройшла в Палаці металургів в 1987 році, і з цього моменту почався період їх активної виставкової діяльності. Виставки проходили в різних містах України, художники брали участь у міжнародній виставці у Відні. Почалося їх міжнародне визнання. Потім були виставки в Ризі, Страсбурзі, Інсбруці та інших містах Європи. Багато їх робот були куплені як культурними організаціями, так і приватними особами. Це був справжній міжнародний прорив, адже Маріуполь до цього був відомий в світі тільки ім’ям А. Куїнджі. Художники не стоять осторонь і від громадського життя, беручи участь в різних міських заходах, і кожен з них вносить свій індивідуальний слід в історію мистецтва Маріуполя.

15 вересня, у виставковому залі ім. А.І. Куїнджі відбулося відкриття ювілейної ретроспективної виставки. Художники і гості ділилися спогадами і планами. Бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи для дітей підготували виставку «Маріуполь — місто, в якому ти живеш». Всі матеріали, представлені бібліотеками, а це книги і вирізки з газет, були зібрані нашими співробітниками протягом трьох десятиліть і дбайливо збережені. Виставка експонуватиметься протягом місяця і всі бажаючі зможуть познайомитися з роботами художників та унікальними матеріалами, зібраними бібліотекарями.

Співробітники дитячих бібліотек і наші читачі бажають художникам міцного здоров’я і творчих успіхів, адже художник — це назавжди, а значить ми бажаємо натхнення, визнання і вдячних шанувальників вашого таланту.

Похожие сообщения