Злочинець виманив у маріупольчанки дані банківської картки

Опубликовано 19 Окт 2017

мошенничкредитПісля телефонної бесіди с «представником банку» з картки жительки Маріуполя зникли усі гроші. Жінка повірила всього лише одній фразі співрозмовника: «Це служба безпеки банку. З метою профілактики шахрайства необхідно перевірити Ваші реквізити на банківський карті».

Поліція попереджає: ніколи не повідомляйте незнайомцям ваші особисті дані.

За останній тиждень в Маріуполі було зареєстровано 11 звернень від громадян з приводу шахрайських дій. Суми матеріальних збитків, завданих мешканцям, — від 2000 до 8000 гривень. З кожним днем ​​шахраї стають хитріше та винахідливіше, а їх жертвам все важче відрізнити брехню від правди. Твердження про те, що потерпілими є пенсіонери, тепер не актуальне. Все частіше на гачок злочинців потрапляють люди середнього віку і молодь.

Одним із прикладів є звернення 47-річної жінки з Центрального району, яка постраждала від «банківського» шахрайства.

Вона розповіла, що їй на мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився співробітником служби безпеки одного з банків. Під час розмови зловмисник повідомив співрозмовниці, що йде профілактична робота з клієнтами з приводу випадків шахрайства, і попросив її продиктувати її анкетні та інші особисті дані.

Довірлива потерпіла розповіла все, що від неї вимагали. Потім чоловік запропонував їй відповісти на смс-повідомлення від банку для підтвердження. Через кілька хвилин з її карти зникли всі гроші.

Завдяки одержаним даним аферист отримав доступ до платіжної системи і за допомогою мобільного перевів у готівку все, що було на банківському рахунку заявниці.

За всіма фактами звернень відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правоохоронці працюють над встановленням осіб зловмисників.

Поліція звертається до населення: будьте пильними! Не довіряйте незнайомцям та перевіряйте будь-яку отриману інформацію. Пам’ятайте про те, що представники банку ніколи не будуть питати про реквізити банківських карток. Бережіть свої заощадження! Про всі факти шахрайств повідомляйте на лінію «102».

Похожие сообщения