Круглий стіл «Кібербезпека і системи захисту інформації: виклики сучасності»

Опубликовано 27 Окт 2017

Куглый стол кибербезопасность 26.10.17 126 жовтня в Маріупольському державному університеті відбувся науковий круглий стіл з питань інформаційної безпеки. У рамках співпраці з МДУ своїм досвідом поділилися і IT-фахівці поліції Донецької області.

Мета зустрічі — визначення актуальних загроз і пошук нових можливостей забезпечення безпеки кіберпростору з урахуванням постійного формування нових підходів до кібервтручань.

В обговоренні взяли участь співробітники Донецького управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України, Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, Маріупольської міської ради.

Науковий погляд на проблему представили вчені провідних вищих навчальних закладів Донецької області, Києва та Запоріжжя.

Поліцію Донеччини представив заступник начальника управління інформаційно-аналітичної підтримки обласного главку Денис Пефтієв. Він є одним з розробників інноваційних проектів з безпеки, побудованих на високих технологіях: Єдиного аналітичного сервісного центру, мобільного додатку «Поліція 102», смарт-зупинки в Маріуполі.

Учасники круглого столу розглянули способи виявлення мережевих втручань і ознак кібератак, пріоритетні напрямки захисту інформації комп’ютерних систем, удосконалення системної безпеки мереж промислової комунікації, нормативно-правове забезпечення в сфері кіберзахисту України.

Для поліції актуальними питаннями є захист службової інформації та ведення «кібервійни», а тому потрібні фахівці у цій галузі.

Ректор МДУ Костянтин Балабанов нагадав, що у відповідь на сучасні виклики інформаційного суспільства цього року була відкрита спеціальність «Кібербезпека». Також він зауважив, що МДУ — єдиний виш у Донецькій області, який готує фахівців цього профілю.

У процесі наукової дискусії учасники круглого столу відзначили, що сучасний інформаційний простір є одним з найважливіших елементів забезпечення національної безпеки. Виходячи з цього протидію інформаційної агресії має бути комплексним і визначатися на рівні інформаційної політики держави.

Похожие сообщения