На Донеччині розпочався місячник добровільної здачі зброї

Опубликовано 02 Окт 2017

Месячник сдачи оружия 02.10.17 4Знайшов гранату? Не ховай небезпечний предмет, не ризикуй життям – повідом до поліції та звільнися від кримінальної відповідальності. З 1 по 31 жовтня на території області триває профілактична кампанія, спрямована на вилучення з незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин та збереження життя людей.

Мета заходу — попередити травматизм та загибель громадян внаслідок поводження із небезпечними предметами, а також – вчинення злочинів з використанням зброї.

«Ховав для самооборони», «зберігав як сувенір», «збирався глушити рибу» — спроби порушників, у яких було примусово вилучено боєприпаси, виправдатися доводять — вони не розуміють загрози, яку становлять для себе та оточуючих. Лише в цьому році військові «трофеї» у руках мирних мешканців забрали життя 12 людей, ще 18 були травмовані.

Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу є кримінальним правопорушенням та, згідно з ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Право бути звільненим від кримінальної відповідальності дає добровільне роззброєння. У будь-який час жителі Донеччини можуть здати небезпечні предмети, що зберігаються незаконно, до поліції та на підставі ч. 3 ст.263 Кримінального кодексу України уникнути покарання. При цьому незареєстровану мисливську зброю, володіння якою не заборонено законом, можна відразу оформити в особисту власність.

Так, вчора до правоохоронців звернувся 63-річний мешканець Лиману, який повідомив, що зберігає у себе вдома пістолет та патрони, які знайшов у лісі близько 2 років тому. У чоловіка вилучено 9-міліметровий стартовий Аkrep 2004 Magnum, магазин від автомата Калашникова, 19 патронів калібру 5,45 мм та 6 патронів калібру 5,6 мм.

Нагадаємо, у серпні на Донеччині проходив позачерговий місячник добровільної здачі зброї, під час якого громадяни здали до поліції 16 гранат, 136 одиниць зброї, 6 снарядів та 2 міни, а також півтори тисячі набоїв.

Зі всіма питаннями звертайтеся до підрозділів поліції за місцем мешкання або за телефоном 102.

Похожие сообщения