Нацполіція прийняла рішення про перехід на роботу єдиного центру 102

Опубликовано 06 Ноя 2017

Коллегия Нацполиции 06.11 (12)На цьому Голова Нацполції наголосив сьогодні, 6 листопада, під час наради в Маріуполі з керівниками поліції та мерами населених пунктів шести областей з обговорення розвитку програми безпеки на території східного та південного регіонів. За приклад успішної реалізації системи безпеки був взятий впроваджений на Донеччині унікальний проект — Єдиний аналітичний сервісний центр, основою якого стало використання інтелектуальної системи відеоспостереження.

Участь в обговоренні взяли перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Вячеслав Аброськин, заступник командувача Національної гвардії України Микола Балан, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, керівники Головних управлінь Нацполіції в Донецькій, Луганській, Херсонській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях та голови крупних населених пунктів із цих областей.

Сергій Князєв наголосив, що впровадження такої програми безпеки дозволяє вирішити кілька завдань.

«Це зменшення поліцейського сегменту на вулицях там, де громада не передбачає присутності людини в формі, та збільшення ефективності протидії вуличним правопорушенням. Ми розуміємо під цим дуже великі позитивні тенденції в оперативно-профілактичній роботі», — відзначив очільник Нацполіції.

Він додав, що сама ідея, коли людина бачить, що на вулиці стоїть відеокамера, яка забезпечує безпеку та контролює ситуацію і вдень, і вночі, — є превентивною. І саме в Маріуполі, на базі Головного управління Нацполіції в Донецькій області, була успішно реалізована система такої безпеки.

«Національна поліція прийняла рішення в ході реформування перейти на єдиний центр 102. Людині байдуже, куди вона телефонує. Вона набирає номер, коли в неї біда. Раніше дзвінки приймалися у чергових частинах відділів та відділень у різних населених пунктах. Це людський фактор, який створював негаразди і непорозуміння нашої поліцейської системи. І в такий спосіб ми прибираємо його», — зазначив Сергій Князєв.

За його словами, ідея такого реформування – в отриманні сигналу на 102 в одному обласному центрі. Надійшло повідомлення – наряд отримує електронний виклик. Окрім оперативності реагування, це надає можливість електронної форми контролю дій наряду.

Говорячи про безпеку в містах, Сергій Князєв розповів про правопорушення, які були вчиненні з використанням вибухонебезпечних предметів. Так, протягом 10 місяців цього року було зафіксовано 139 фактів використання вибухових пристроїв у мирних містах.

«Маємо 36 фактів умисних вбивств з використанням вибухових пристроїв. Це без військових втрат. Тільки мирне населення. Це говорить про те, як ми маємо змінити нашу превентивну роботу і не допускати цього на території нашої держави», — підкреслив керівник Нацполіції.

Він додав, що тому поліція превенції зазнає змін. Про це йшла мова на колегії з керівниками поліції з усіх обласних управлінь у Львові. Її діяльність буде уніфікована під ідею роботи Департаменту патрульної поліції. За словами Сергія Князєва, це означає, що кожний громадянин буде отримувати однаковий якісний рівень поліцейської допомоги.

На важливості посиленої безпеки наголосив і В’ячеслав Аброськін.

«Ми з вами створюємо реальну систему безпеки. Ми її почали – ви її продовжуєте створювати», — зазначив він.

Ініціативу поліції про реалізацію в областях, де спостерігається виток та незаконний обіг вогнепальної зброї та боєприпасів, повністю підтримали всі представники присутніх органів місцевого самоврядування та Донецької ВЦА.

«Ми повинні забезпечити порядок, щоб на вулицях було безпечно, комфортно людям ходити», — зазначив Павло Жебрівській.

Прикладом ефективної взаємодії поліції та органів місцевого самоврядування заради безпеки громадян став запуск на базі поліції Донецької області Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC).

Також в рамках розвитку проекту був розроблений та запущений мобільний додаток «Поліція 102», яким передбачено виклик поліції натисканням лише однієї кнопки. Учасникам наради були презентовані можливості цієї системи регіональної безпеки на реальному прикладі.

Похожие сообщения