Першому в Україні поліцейському підрозділу барабанщиць – рік

Опубликовано 01 Окт 2017

Барабанщицы 30.09 (1)Унікальний творчий підрозділ зі складу діючих співробітників поліції – все почалося у вересні 2016 року. Тодішній очільник поліції Донеччини, нині – перший заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін запропонував створити незвичний підрозділ поліцейських, який став би візитною карточкою поліції прифронтового регіону та підтримував би його мешканців. За цей час дівчата-правоохоронці, які до цього ніколи не тримали в руках барабанних паличок, вже встигли завоювати серця українців навіть за межами Донеччини.

Грати ритми на барабані та одночасно вишукуватися у різноманітні фігури – ще рік тому жодна з них не вміла цього робити і навіть не припускала, що всього через кілька місяців це даватиметься з такою легкістю та приноситиме настільки позитивні емоції.

Слідчі, оперативники, дільничні, ювенальні поліцейські, оператори колл-центру 102, експерти-криміналісти – у вересні 2016-го кожна з цих дівчат-поліцейських працювала за своїм напрямком, але бажання втілити ідею створення чогось істотно нового та незвичного зібрала їх в одну команду.

Протягом двох місяців вони ретельно вчилися та готувалися до першого виступу. Кожний крок давався нелегко. Одночасно грати та, рухаючись синхронно, створювати різні фігури, — поступово дівчата вчилися краще розуміти одна одну, підтримувати та допомагати.

Займалися по 6 годин на тиждень поза робочий час. Після – кропітке документування правопорушень. Проте, незважаючи на завантаженість та втому, в них все вийшло.

Дебют новоствореного підрозділу відбувся у листопаді на сцені Донецького академічного обласного драматичного театру. В такий спосіб поліцейські привітали Маріупольський державний університет, який активно співпрацює з поліцією Донецької області, із 25-річним ювілеєм.

З тих пір, здавалось би, несумісні речі – репетиції та служба в зоні бойових дій – крокують поруч.

Барабанщицы 30.09 (6)У грудні 2016 рокі поліцейські барабанщиці відкрили церемонію нагородження воїнів орденом «Народний Герой України» у Краматорську, а в лютому вітали учасників першого турніру з рукопашного бою пам’яті спецпризначенця Віталія Мандрика, який у 2015 році врятував Маріуполь від теракту.

Зустріч у Волновасі з дітьми, які живуть та навчаються на лінії розмежування, під час презентації молодіжної організації «Ліга майбутніх поліцейських», святкування річниці запуску патрульної поліції у Маріуполі, вітання маріупольців із Днем визволення міста – у ці визначні дні поліцейські були поруч не тільки як ті, хто захищає людей, а q тих, хто дарує їм свято.

Дівчата-барабанщиці стали безпосередніми учасницями проекту «Схід та Захід – разом». Вітали футбольні команди поліції Донеччини та поліції Закарпаття, які провели матч-реванш у Маріуполі. Окрім того, ансамбль барабанщиць поліції Донеччини взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежності на Закарпатті. Тоді Маріуполь та Ужгород разом відсвяткували День державного прапора та 26-ту річницю незалежності України. Колону ужгородців, які пронесли містом 100-метровий прапор, очолили поліцейські барабанщиці із зони АТО.

Але найбільшим випробуванням для дівчат став виступ на Софійській площі у Києві на День Нацполіції. Дівчата з Донеччини виступили у складі зведеного «загону». Загалом близько 100 барабанщиць – поліцейські Донецької області, колективи Національної академії внутрішніх справ (Київ) та Харківського національного університету внутрішніх справ – виступили разом.

Для поліцейських це був перший такий великий виступ, і вони гідно представили Донецьку область.

Сьогодні тренування продовжуються. Очільник поліції Донеччини генерал Микола Семенишин повністю підтримає цей новий творчий підрозділ, аби і в подальшому він дарував радість та посмішки людям.

Похожие сообщения